Malaga Travel Guide Guía turística de Málaga Informaţii turistice Malaga Malaga, Informacja turystyczna Malaga, turistické informace Малага най-важна информация Малага туризъм Бряг на слънцето Андалусия Informação Málaga turismo Informazioni Malaga turismo Малага столица Информация Малага туризм Коста дель Соль Андалусия Málaga Hauptstadt Information Tourismus Costa del Sol Andalusien Guide du tourisme à Malaga Rejseguide for Malaga Malaga Seyahat Rehberi Malaga reisgids Malaga vodič za putovanje 马拉加 Malagai vendég kalauz

Malaga


 
 
 
 


 


Środki transportu

Malaga jest dostępnym miastem, oferując bardzo dobry transport publiczny. Podróżujący mają do wyboru wiele opcji transportowych.

Piechotą
Paseo del parque - Malaga Malaga jest świetnym miastem dla osób, które wolą przemieszczać się piechotą. Gdy jesteś w historycznym centrum, do wszystkiego, co jest interesujące możesz dojść piechotą.Muzeum Picassa, tętniące życie nocne i wszystkie rodzaje zakwaterowania dokonane przez MalagaInformation.com są w bliskiej odległości i zaledwie krótki specer aleją palmową Paseo del Parque doprowadzi cię do plaży Malagueta.

Pociągiem (wyjazd z Malagi)
Linie kolejowe RENFE są głównym środkiem transportu. Stacja kolejowa znajduje się za kompleksem handlowym EROSKI, gdzie pasażerowie mogą kupić bilet do Sewilli, Madrytu i innych miast.

Stacja metra: w centrum, bezpośrednio obok Poczty Głównej. Lokalne metro w Maladze stanowi pojedyncza linia, łącząca dwie krańcowe stacje Malaga i Fuengirola. Pociąg zatrzymuje się na około 15 przystankach pomiędzy dwoma krańcowymi stacjami. Masz świetną okazję zobaczyć różne miasta. Pociąg odjeżdża co 30 min, w godzinach od 06:30 – 22:30.

Autobusem
Wygląd autobusu - MalagaSieć autobusowa w Maladze jest rozległa i większość linii kursuje w godzinach 06:45 – 23:00, chociaż niektóre kursują dłużej. Są również dostępne 3 linie nocne, dzięki którym możesz dotrzeć do domu w godzinach nocnych. Możesz sprawdzić cel podróży, rozkład jazdy i ceny na stronie official website ( w wersji angielskiej i hiszpańskiej ). Wiekszość autobusów kursuje od Alameda Principal w centrum miasta. Jednorazowy bilet kosztuje 0.85 EUR, możesz jednak kupić bilet 10-cio przejazdowy w cenie 5.70 EUR.

Od głównego dworca autobusowego, który znajduje się za centrum handlowym EROSKI, obok dworca kolejowego, możesz pojechać dookoła odwiedzając wioski i miasta Andaluzji.

Szczegóły znajdziesz na stronie Estabus website .

Taksówką
Wygląd taksówki - Malaga

Taksówki w Maladze są koloru białego z ukośnym, niebieskim pasem na przednich drzwiachi i zielonymi, świecącymi na dachu numerami 1-2-3. Jeśli jest zapalone zielone świało lub na wycieraczkach od strony pasażera jest znak "libre” ("wolny”), wówczas możesz wsiąść do taksówki i zamówić kurs. System cen jest skomplikowany, ale możesz oczekiwać, że zapłacisz w Maladze około 5 EUR. Jednak wszędzie w centrum jest tak blisko, że lepiej chodzić pieszo.

 

powrót do góry

dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.

Malagainformation.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@malagainformation.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).

 

 
Hiszpański w Hiszpanii
    Hiszpański w Hiszpanii  


Mapa Malagi
 Powiększenie obrazu  

 

Wprowadzenie | Historia Malagi | Praktyczne informacje | Mapa Malagi | Pogoda | Środki transportu | Gazety w Maladze

Pomniki Malagi | Muzea Malagi | Życie nocne w Maladze | Plaże Malagi | Restauracje