Malaga Travel Guide Guía turística de Málaga Informaţii turistice Malaga Malaga, Informacja turystyczna Malaga, turistické informace Малага най-важна информация Малага туризъм Бряг на слънцето Андалусия Informação Málaga turismo Informazioni Malaga turismo Малага столица Информация Малага туризм Коста дель Соль Андалусия Málaga Hauptstadt Information Tourismus Costa del Sol Andalusien Guide du tourisme à Malaga Rejseguide for Malaga Malaga Seyahat Rehberi Malaga reisgids Malaga vodič za putovanje 马拉加 Malagai vendég kalauz

Malaga


 
 
 
 


 


Restauracje


Restauracja Tapadaki
Typ kuchni: Tapas & Suki Yaki
Adres: ul. Carretería, 69, 29008 Málaga
Tel: 952 217 966

Restaurante TapadakiOtóż w Maladze, ponownie z ręki twórcy restauracji Asako i koncepcji Feelfood, powstało miejsce nowych doznań kulinarnych. Tym razem dzięki współpracy z tym, który był tu kiedyś pierwszym szefem kuchni – z Jorge Manfredim. Połączenie tradycyjnej kuchni śródziemnomorskiej z azjatycką, głównie z japońską.

Przekąski i tapas są z naszej ziemi, a dania główne oparte są na klasycznym japońskim daniu: Suki yaki.

Można delektować się śródziemnomorskimi klasycznymi potrawami, jak " chłodnik (Andaluzyjska wersja gazpacho - la porra antequerana) z ravioli z szynką iberyjską (el jamón ibérico) i z parmezanem", czy doskonała “pulguita de carrillada ibérica” (zapiekanka - policzki świń)
Nowa przygoda dla naszego podniebienia, której nie powinniśmy przegapić przy naszej kolejnej wizycie w Maladze.


Restauracja ASAKO
Typ kuchni: połączenie śródziemnomorskiej z azjatycką oraz Sushi
Adres: ul. Carretería, 96, 29008 Málaga
Tel: 952 214 060

Restaurante ASAKOJesús, Joaquín y José, zakochani w Azji i jej kuchni, oferują Ci nową koncepcję kuchni. Bogactwo kuchni śródziemnomorskiej i różnorodności azjatyckiej przenikają się w tej restauracji: klasyczne dania śródziemnomorskie z niektórymi składnikami orientalnymi lub odwrotnie. Dzięki temu powstają zaskakujące i nowatorskie dania, które znaleźć możemy w bogatym i niecodziennym menu, jak również ponad 30 różnych odmian nigiris, maki, uramakis i sashimi, zarówno klasycznych jak i nowatorskich.

Oryginalność ich wspaniałomyślnych dań uzupełnia się doskonale z atmosferę tego miejsca: ciepłą, kameralną i nowoczesną, tworząc atmosferę relaksu,w której możemy rozkoszować się posiłkiem.

Restauracja Mariano (Grupa Entreplatos)
Typ kuchni: Mariano, róg artysty. Ekskluzywna kuchnia, gdzie sztuka i gastronomia nie są metaforami
Adres: Plaza del Carbón 2, 29015 Málaga
Tel: 902 416 641

Restaurante Mariano (Grupo Entreplatos)W tejże restauracji miesza się perfekcja tradycyjnej kuchni śródziemnomorskiej z wystawą dzieł artystycznych.

Dania tu są czystym eksponatem tradycyjnej kuchni Malagi: ryba z zatoki („pescado de la bahía”), owoce morza, przepyszna szynka i rozmaite tapas. Tutaj poświęcenie, doskonałość i indywidualne traktowanie, zręczność oraz uprzejmość mieszają się w doskonałej harmonii, po to by zadowolić w każdym stopniu klienta.


Bodega Las Garrafas
Typ kuchni: Kuchnia oparta na tradycji malagijskiej
Adres: ul. Méndez Núñez, 5, 29008 Málaga
Tel: 901 416 641

Bodega Las GarrafasJeden krok od Plaza Uncibay (od centrum miasta). Znajduje się na symbolicznym rogu, który liczy sobie już prawie sto lat (swoje drzwi otrwał już w 1915 roku). Tak więc Las Garrafas był miejscem spotkań kilku pokoleń, przyciąganych przez niską cenę w porównaniu do jakości produktów. Ponadto jest to typowy zakątek odwiedzany przez turystów poszukujących miejscowego wizerunku radości i hałaśliwości.

Specjalności: wina z Malagi, najbardziej autentyczne potrawy malagijskie i pyszne przekąski (tapas). Kosmopolityczne miejsce jedyne w swoim rodzaju.

El vegetariano cañadú
Typ kuchni: wegetariańska
Adres: Plaza de la Merced 20

Restauracja wegetariańska, która już jest klasykiem w Maladze. Od poniedziałku do piątku oferuje bardzo bogate popoludniowe menu za niewielką cenę. Jakość i różnorodność  wegetariańskich dań jest po prostu niezwykła. Uwydatnić również należy wybór soków,możemy znaleźć tu napoje witaminowe aż po soki pobudzający i oczyszczające.

Osoby niechętne kuchni wegetariańskiej znajdą tutaj także coś dla siebie jak np. flaki z ciecierzycą („callos con garbanzos”), którym smaku mogą pozazdrościć niejedne flaki „z mięsa”. Wśród wielu przepisów polecamy szczególnie byście spróbowali ich seitana.

Restauracja ma także inną zaletę, położona jest na Plaza de la Merced (w pobliżu Muzeum i domu rodzinnego Picassa, Alcazaby i centrum Malaga) i posiada w pobliżu parking.
Dobry wybór.

W nocy inteligentne rozmieszczenie stołów i stylowy wystrój tegoż miejsca tworzą niezwykłą atmosferę, która sprzyja idealnie romantycznym kolacjom.


powrót do góry

dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.

Malagainformation.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@malagainformation.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).

 
Hiszpański w Hiszpanii
    Hiszpański w Hiszpanii  


Mapa Malagi
 Powiększenie obrazu  

 

Wprowadzenie | Historia Malagi | Praktyczne informacje | Mapa Malagi | Pogoda | Środki transportu | Gazety w Maladze

Pomniki Malagi | Muzea Malagi | Życie nocne w Maladze | Plaże Malagi | Restauracje