Malaga Travel Guide Guía turística de Málaga Informaţii turistice Malaga Malaga, Informacja turystyczna Malaga, turistické informace Малага най-важна информация Малага туризъм Бряг на слънцето Андалусия Informação Málaga turismo Informazioni Malaga turismo Малага столица Информация Малага туризм Коста дель Соль Андалусия Málaga Hauptstadt Information Tourismus Costa del Sol Andalusien Guide du tourisme à Malaga Rejseguide for Malaga Malaga Seyahat Rehberi Malaga reisgids Malaga vodič za putovanje 马拉加 Malagai vendég kalauz

Malaga


 
 
 
 


 


Malaga

Miasto, port, miejscowość wypoczynkowa na południu Hiszpanii, nad morzem Śródziemnym. Malaga jest położona w środkowej części Costa del Sol, znaczącego, turystycznego regionu.Ludność: 568,030 (2011).

La Malagueta - Malaga
Bullring i plaża "La Malagueta"

Miejsce urodzenie Picassa. Atrakcyjne, kosmopolityczne miasto Malaga leży w Andaluzji, w pięknym zakolu zatoki. Pełna słońca Malaga jest miastem szerokich bulwarów, kołysających się palm, tętniącego nocnego życia, ciekawych muzeów i wspaniałych restauracji z owocami morza.

Góry MalagiPrzybrzeżny obszar jest uprzywilejowany poprzez swoje geograficzne położenie. Od północy chroniony przed wiatrem przez góry jest najcieplejszym obszarem Hiszpanii o najwyższej średniej temperaturze i 300-tu słonecznych dniach w ciągu roku. We wschodniej części krajobraz jest surowy i nieregularny ze skalistymi brzegami wchodzącymi w morze. Teren łagodniejszy i piaszczysty w zachodniej części, z dużymi plażami. Dzięki położeniu georaficznemu i turystycznemu urokowi jest jedną z najszybciej rozwijających się części Andaluzji.

La Alcazaba - MalagaMaurowie okupowali Malagę aż do połowy XV wieku. Później miasto zaczęło się rozwijać, stając się jednym z głównych centrów handlowych na całym Półwyspie Iberyjskim. Ta znakomita przeszłość pozostawiła swój ślad w historycznym centrum, szczególnie wokół La Alcazaba, fortecy datowanej na koniec 1065r, która obecnie jest fascynującym muzeum archeologicznym.

Na zwiedzenie zasługuje również pobliski zamek, odbudowany przez Arabów, w którym obecnie jest Parador, państwowy hotel z przepięknymi panoramami. W XIX wieku, z uwagi na swój elegancki i wyszukany charakter, Malaga była popularnym miejscem zimowego wypoczynku wśród bogatych ludzi. Robiąca wrażenie Paseo del Parque datuje się właśnie z tego okresu i jest uznana za jedną z najlepszych kolekcji botanicznych w całej Europie. Zimą, w każdą niedzielę mają tutaj miejsce koncerty na świeżym powietrzu, co stanowi ożywczą alternatywę dla sposobów spędzania wolnego czasu podczas wypoczynku na wybrzeżu.

Pablo Picasso to najbardziej znany artysta, który urodził się w Maladze
( nie uwzględniając oczywiście Antonio Banderasa ) i tutaj właśnie w pałacu Buenavista znajduje się jego muzeum, Muzeum Picasso Malaga.

Pablo Picasso birthplace - MalagaMiejsce narodzin Picassa na Placu Merced, przedstawiające jego życie i pracę jest udostępnione dla publiczności. Wstęp jest całkowicie bezpłatny ( wszystkie usługi: Centrum Dokumentacyjne, wystawy, muzeum, projekcje video...).

Muzeum Picassa w Maladze zostało otwarte kilka lat temu i stanowi całkowite udokumentowanie jego życia i twórczości.Stało się jedną z największych atrakcji Malagi. Muzeum mieści się w starym pałacu zamienionym na prawdziwą świątynię sztuki. Wygląda bardzo naturalnie i autentycznie. Drzwi i dach musiały być wykonane przez rzemieślników z wielką pasją i precyzją. Wydawać by się mogło, że wszyscy chcieli oddać cześć swojemu rodakowi, a zarazem arcymistrzowi. Stała kolekcja stanowi darowiznę wnuka i jego żony. To jest niesamowite uczucie, gdy ogląda się jakość pociągnięcia pędzla i dojrzałość kompozycji w jego pracach, które zostały wykonane gdy artysta miał 16 lat. Niezwykłe w Picassie jest to, że nie było nikogo takiego jak on, ani przed nim, ani po nim. Możliwość zobaczenia tutaj całej skoncentrowanej twórczości Picassa powoduje, że nawet najbardziej zachowawczy w stosunku do tego artysty zwiedzający uzna go za jedną z największych postaci XX wieku.

Głównym teatrem Malagi jest Teatr Cervantes, gdzie Antonio Banderas stawiał pierwsze kroki i często go odwiedza.

Tapas - MalagaMalaga jest świetnym miejscem do spożywania posiłków poza domem. Malageńczycy uwielbiają swoją kuchnię, bary i restauracje, gdzie kwitnie życie towarzyskie. Wybór jest nieograniczony. Niektóre bary oferują menu dnia z chlebem i winem za zaledwie 6 euro. Tapas, małe porcje różnorodnych kanapek, są andaluzyjską tradycją i wpaniałym, a niedrogim sposobem posmakowania różnych lokalnych potraw.

Malaga jest szczególnie znana ze swej "pescaito frito - smażonej rybki", składającej się z małych kawałków smażonej ryby, takiej jak sardynki i barweny wraz ze szklanką dobrze schłodzonego wina, podawanej w jednej z wielu dawnych winiarni, które jak nigdy pozostają w modzie w tym mieście. Lecz jest dzielnica El Palo, we wschodniej części miasta, będąca jakby małą wioską rybacką, miejscem, gdzie można się udać, by posmakować najbardziej świeżej ryby z Malagi.

Taberna - Malaga

W centrum spróbuj tapas ze szklaneczkę wina z Malagi. Najstarszy bar w Maladze nazywa się "Antiqua de la Guardia" i znajdziesz go trzymając się północnej strony Alameda, pod numerem 16.

Malaga jest zawsze "zamknięta" w okresie sjesty, gdyż jest to doskonały czas na długi, relaksujący lunch.

Malaga szczyci się jednym z największych na świecie skupisk szkółek golfowych. Jest ich tam tak wiele, że często jest nazywana "Wybrzeżem golfowym".Rodzinom oferujemy parki rozrywki, gdzie znajdują się parki wodne, gokarty, parki safari i wiele przepięknych publicznych ogrodów. Dla młodych turystów najbardziej atrakcyjnymi miejscami są port jachtowy z 24 godzinnym placem w Benalmadena oraz Port Banus w Marbelli. Obydwa są bardzo trendy, ale uprzedzamy, że bary i kluby zapełniają się dopiero po północy i są otwarte aż do świtu.

Calle Larios - MalagaObecnie Malaga dumna jest z tego, że jest nowoczesnym miastem z centrum handlu zdominowanym przez Calle Larois, który jest miejscowym odpowiednikiem "Bond Street". Jest to miejsce, od którego zaleca się zwiedzanie miasta jako, że jest ono otoczone przez powabne uliczki i placyki wraz ze wspaniałą katedrą (Renesansowa katedra z barokową fasadą i prezbiterium, wykonanym przez Pedro de Mena), otwartą dla wycieczek z przewodnikiem.

Miłośnicy ogrodów nie będą rozczarowani Malagą. W centrum miasta jest piękny Ogród Alameda. Tuż na wyjeździe drogą północną z Malagi do Antequera jest piękny historyczno-botaniczny ogród Jardines de la Concepcion.

Lotnisko w Maladze,ze względu na ilość turystów przybywających lotami czarterowymi z północnej Europy, jest jednym z ważniejszych portów lotniczych w Hiszpanii. Jest jakby bramą wejściową dla turystów przyjeżdżającyhch na Costa del Sol.

Dążymy do stworzenia najlepszych warunków podróży i wyczerpującej informacji turystycznej, wskazującej ciekawe do zwiedzania miejsca, restauracje, nocne życie i wszytkie praktyczne informacje.


powrót do góry


dalej  

Zwolnienie od odpowiedzialności: Staraliśmy się, aby informacje zawarte na naszej stronie internetowej były jak najbardziej precyzyjne. Jednak informacje są dostarczone w takiej formie tzw. "tak jest" i nie ponosimy żadnej odpowiedzialności za straty, uszkodzenia czy niedogodności, które mogą spotkać kogokolwiek w wyniku dostarczonej infomacji.

Malagainformation.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@malagainformation.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).

 

 
Hiszpański w Hiszpanii
    Hiszpański w Hiszpanii  


Mapa Malagi
 Powiększenie obrazu  

 

Wprowadzenie | Historia Malagi | Praktyczne informacje | Mapa Malagi | Pogoda | Środki transportu | Gazety w Maladze

Pomniki Malagi | Muzea Malagi | Życie nocne w Maladze | Plaże Malagi | Restauracje