Malaga Travel Guide Guía turística de Málaga Informaţii turistice Malaga Malaga, Informacja turystyczna Malaga, turistické informace Малага най-важна информация Малага туризъм Бряг на слънцето Андалусия Informação Málaga turismo Informazioni Malaga turismo Малага столица Информация Малага туризм Коста дель Соль Андалусия Málaga Hauptstadt Information Tourismus Costa del Sol Andalusien Guide du tourisme à Malaga Rejseguide for Malaga Malaga Seyahat Rehberi Malaga reisgids Malaga vodič za putovanje 马拉加 Malagai vendég kalauz

Malaga


 
 
 
 


 


Ulaşım

Malaga, toplu taşıma açısından oldukça ilerlemiş bir şehirdir. Bir yere gitmek için herhangi bir hattı seçebilme olanağını size sunar.

Yürüme
Paseo del parque - MálagaUlaşım için yüremeyi tercih edenler için Malaga oldukça güzel bir şehirdir. Tarihi Malaga meydanını bulduktan sonra eğlenebileceğiz her yer size yürüme mesafesindedir. Picasso Müzesi, harikulede oteller , eğlence mekanları, konaklama yerleri hepsi yakınınızda. Paseo de Parque yi geçtikten hemen sonra biraz ilerlediğinizde plaja ulaşabilirisiniz. (La Malagueta)

Tren (Malaga dışına çıkmak için)
Malaga ve tüm İspanya için olan tren seferleri ülkenin RENFE adındaki şirketi tarafından yürütülüyor. Sevilla, Madrid ya da diğer şehirlere gitmek için bilet de alabilceğiniz tren istasyonu EROSKİ adındaki alışveriş merkezinin hemen yakınında.

Malaga’daki yeni istasyonun açılışı 2006 da Vialia Maria Zambrano isimli trenle oldu. İstasyonun açılışıyla beraber alışveriş merkezleri de çoğalmaya başladı.

2007nin sonlarında da Malaga- Madrid arası hızlı tren seferi sağlayan Cordoba-Malaga hattı açıldı.

Metro istasyonu: Son durakları Malaga ve Fuengirola olan tek bir hat bulunmaktadır. Yaklaşık 15 durakta duruyor. Malaga’nın farklı yerlerini görmek için gerçekten iyi bir fırsat. 6.30 ile 22.30 arası her yarım saatte bir kalkıyor.

Otobüs
Autobuses de Málaga6.45 ile 23.00 arası geniş bir hatta hizmet veriyor. Tabikide geceleri eğlenceniz sonrası evinize gidebilmeniz için 3 otobüs ayrıca hizmetinizdedir. Sefer saatleri ve fiyat, ulaşım firmasının internet sayfasında yer almaktadır. Otobüslerin çoğu Alameda’dan başlar ve bir biniş 1 eurodur. Tabi 10 biniş için bir ulaşım kartını sadece 5.90 euro ya alabilirsiniz. Otobüslerin ilk durağı alışveriş merkezi olan EROSKİ dir ve aynı zamanda burası tren istasyonuna da yakındır. Dilediğiniz zaman Endülüsdeki herkangi başka bir şehre de rahatça seyahat edebilirsiniz. Daha fazla bilgi için Malaga otobüs istasyonunun internet sitesini ziyaret edebilirsiniz.

Taksi
Taxis de MálagaMalaga’daki taksiler beyazdır. Kapılarında mavi şerit vardır ve tavanlarında yeşil renkte 1-2-3 yazar. Eğer tavanda sayı yok ya da serbest ‘libre’ yazıyorsa taksi sizin için uygundur. Ücretlendirme sistemi biraz farklıdır ama şehir içinde dolanmak için 5 euroyu kesin verirsiniz. Ama aslında buna hiç gerek yok. Çünkü her yer yürüme mesafesinde.

Araba kiralama
Oldukça fazla araba kiralama şirketi bulunur. Kimi havalimanına yakındır. Ancak havalimanından shuttle servisi 24 hizmetinizdedir.

 

yukarı dön

sonraki  

Sorumluluk Bildirgesi: Sitemizde yer alan bilgiler en olası bilgiler olup bunların ışığında karşılaşılabilecek herhangi bir kayıp, hasar ya da uygunsuzluk durumunda yasal sorumluluk kabul etmemekteyiz.

Malagainformation.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@malagainformation.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).

Malagainformation.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@malagainformation.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).

 

 
İspanya’da İspanyolca Öğrenmek
    İspanya’da İspanyolca Öğrenmek  


Mapa de Málaga
 büyük görünüm  

 

Giriş | Malaga’nın Tarihi | Gerekli Bilgiler | Haritalar | Havadurumu | Ulaşım | Malaga’daki Gazeteler

Malaga’daki Yapılar | Malaga’daki Müzeler | Gecehayatı | Plajlar | Restoranlar | Bicicletas en Málaga