Malaga Travel Guide Guía turística de Málaga Informaţii turistice Malaga Malaga, Informacja turystyczna Malaga, turistické informace Малага най-важна информация Малага туризъм Бряг на слънцето Андалусия Informação Málaga turismo Informazioni Malaga turismo Малага столица Информация Малага туризм Коста дель Соль Андалусия Málaga Hauptstadt Information Tourismus Costa del Sol Andalusien Guide du tourisme à Malaga Rejseguide for Malaga Malaga Seyahat Rehberi Malaga reisgids Malaga vodič za putovanje 马拉加 Malagai vendég kalauz

Malaga


 


Malaga

Město, přístav a prázdninové letovisko v jižním Španělsku, na pobřeží středozemního moře. Malaga je centrem letoviska Costa del Sol, největšího turistického regionu ve Španělsku. Počet obyvatelstva v roce 2011 byl 568, 030 osob.

La Malagueta - Malaga
Aréna pro býčí zápasy a pláž „La Malagueta“

Rodiště malíře Picassa, atraktivní a kosmopolitní město Malaga se nachází v nádherné zátoce v provincii Andaluzie. Obdařena sluncem a úžasným světlem je Malaga městem širokých bulvárů, ve větru se pohupujících palem, temperamentního nočního života, kvalitních muzeí a vynikajících restaurací s mořskými specialitymi.

Hory v okolí MalagyPobřežní oblast má vynikající zeměpisnou polohu: proti proudu severních větrů je chráněna horami, další velkou výhodou této oblasti jsou nejvyšší průměrné teploty ve Španělsku a přes více než 300 dnů slunečního světla v roce. Na jedné straně drsná a nerovná krajina v severní části pobřežní oblasti s hornatými výběžky pronikajícímí hluboko do moře, a na druhé straně mírná a písčitá krajina v západní části s rozsáhlými plážemi. Díky své zeměpisné poloze a oblibě u turistů je tato pobřežní oblast jednou z nejrozvinutějších částí Španělska.

La Alcazaba - MalagaAž do poloviny 15. století byla Malaga pod nadvládou Maurů, krátce poté se stala jedním z nejpřednějších obchodních center na celém iberském poloostrově. Tato slavná minulost zanechala nesmazatelnou stopu v historickém centru města Malagy, zejména v okolí La Alcazaby - pevnosti pocházející z roku 1065, ve které se nyní nachází muzeum.

Zárověň stojí za to navštívít blízký zámek s nádherným panoramatickým výhledem, přestavěný za Maurské nadvlády, ve kterém se dnes nachází tradiční parador (hotel ve vlastnictví státu). Díky své eleganci a proslulosti se Malaga v 19. Století stala oblíbeným zimním sřediském bohaté smetánky. Impozantní park v Calle Alameda, který je v Evropě znám pro svou vyjímečnou botanickou sbírku, nás vtahuje zpět v čase do éry „bohaté smetánky“.

Jedním z nejslavnějších rodáků Malagy je Pablo Picasso ( vyjma Antonia Banderase), ve městě se nachází několik galerií věnovaných jeho dílu, v sousedství místní katedrály najdeme také muzeum výtvarného umění ze 16. Století.

Rodiště Pabla Picassa, MalagaV místě rodiště Pabla Picassa se dnes nalézá archiv věnovaný jeho životu a dílu, který je otevřen široké veřejnosti, vstup je zcela zdarma (stejně jako ostatní služby: Dokumentační centrum, výstavy, muzeum, video projekce....).

Museo Picasso Malaga bylo otevřeno jen před pár lety a přibližuje Picassovu celoživotní práci. Muzeum se brzy stalo jednou z nejvetších atrakcí. Budova Muzea je situována na starém místě, které se proměnilo v úžasný umělecký zážitek. Působí velmi přirozeně a autenticky. Dveře a okna musely být vytvořeny uměleckými řemeslníky se spoustou lásky a přesnosti. Vypadají jako by chtěli vzdát hold svému rodákovi a velkému umělci. Stálá expozice je tvořena výtvarnými díly, která muzeu věnoval umělcův vnuk a jeho ženou. Jak úžasné je vidět prvotřídní tahy štetcem a vyzrálost celé kompozice v pracích, které Picasso vytvořil ve svých 16 letech. To co je na Picassovi rovněž zajimavé je fakt, že nikdo jako on neexistoval ani před ním a ani po něm. Vídět to vše soustředěné na jednom místě, dává ještě větší pocit úcty vůči jednomu z největších mužů 20. Století.

Nejdůležitějším divadlem v Malaze je Teatro Cervantes, na jehož prknech stál i Antonio Bandera, který jej stále navštěvuje.

Tapas - MalagaMalaga je nejen centrem kultury, ale i místem nabízejícím mnoho příložitostí k poobědvání na čerstvém vzduchu. Obyvatelé Malagy milují své jídlo, a všechny bary a restaurace ve kterých se odehrává skutečný společenský život. Možností je nepřeberné množství a v celku cenově přijatelných, vždyť některé bary nabízejí denní menu podávané s chlebem a vínem za pouhých 6 EUR. Tapas, malé porce rozmanitých jídel, je andaluská tradice a také baječná možnost jak levně vyzkoušet různé typy místních pokrmů.

Malaga je proslulá svou „pescaito frito“, výběrem malých smažených ryb jako jsou sardinky a cípalové, ktéré jsou dobře očištěné a naložené v ledu v mnoha místních „bodegách“ (starobylých vinárnách). Pokud chcete skutečně čerstvý „úlovek dne“, jediným správným místem je El Palo, typická rybářská vesnička ležící ve východní části města.

Taberna - Malaga

V centru města zajděte do nejstaršího tapas baru v Malaze, do „Antigua Casa de la Guardia“ na „tapas“ a skleničku Malazského vína. Držte se popravé straně parku Alameda až najdete číslo popisné 16.

Během odpolední siesty je v Malaze vše zavřené, na druhou stranu je to výborná příležitost pro dlouhy odpočinkový oběd.

Město Malaga se může pochlubit jednou z největších koncentrací prvotřídních golfových kurzů, proto je také často přezdívaná „Costa del Golf“. Pro rodiny s dětmi jsou zde zábavní parky, zejména aqua parky, motokáry, safari park a mnoho městských parků. Pro mladší návštěvníky je připravena jako oblast zábavy Benalmadena Puerto Marina & „24 hodinové náměstí“ a Marbella Puerto Banus. Obě dvě místa jsou velmi módní a elegantní, pamatujte na to, že místní bary a kluby se naplní okolo půlnoci a zůstávají otevřené až dlouho do svítání.

Calle Larios - MalagaV dnešních dnech je Malaga patřičně pyšná, že je moderním městem jehož obchodním „srdcem“ je Calle Larios, místní obdoba londýnské Bond Street. Toto místo bývá doporučováno jako výchozí bod pro objevování celého města, je obklopené malými půvabnými uličkami a náměstími, stejně tak za zmínku stojí pozoruhodná katedrála, ve které jsou denně nabízeny prohlídky s průvodcem (renesanční katedrála s barokní fasádou a kněžištěm od Pedra de Mena).

Milovníci zahrad rovněž nebudou v Malaze sklamáni. V centru města se nachází nádherný park Alameda, a na cestě do Antequera najdete rozsáhlé zahrady de la Concepcion (zahrady neposkvrněného početí).

Letiště v Malaze je díky vysokému počtu turistických letů ze Severní Evropy, využívajích toto letiště jako bránu do Costa del Sol, jedním z největších ve Španělsku.

Naším cílem je zajistit Vám nejlepší cestovní a turistické informace, zahrnující zajimává místa k navštívení, restaurace, noční život, události, tipy na výlety do středisek a míst stranou hlavních turistických tras.


Zpět nahoru


Další  

Upozornění: Snažili jsme se o uvedení co možná nejpřesnějších informací, ovšem v případě jakýchkoliv škod, ublížení na zdraví nebo potíží vzniklých v důsledku výše uvedených informací neneseme žádnou odpovědnost.

Malagainformation.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@malagainformation.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).


 
Naučte se Španělsky ve Španělsku
    Kursy španelštiny ve Španelsku  


Plán města Malagy
 zvětšit  

 

Úvod | Historie města Malagy | Užitečné informace | Plány města Malagy | Počasí | Doprava | Noviny v Malaze

Památky v Malaze | Muzea v Malaze | Noční život v Malaze | Pláže v Malaze | Restaurace