Malaga Travel Guide Guía turística de Málaga Informaţii turistice Malaga Malaga, Informacja turystyczna Malaga, turistické informace Малага най-важна информация Малага туризъм Бряг на слънцето Андалусия Informação Málaga turismo Informazioni Malaga turismo Малага столица Информация Малага туризм Коста дель Соль Андалусия Málaga Hauptstadt Information Tourismus Costa del Sol Andalusien Guide du tourisme à Malaga Rejseguide for Malaga Malaga Seyahat Rehberi Malaga reisgids Malaga vodič za putovanje 马拉加 Malagai vendég kalauz

Malaga


 


Doprava

Město Malaga disponuje velmi dobrým systémem městské veřejné dopravy. Cestující mají na vybranou ze široké škály možností jak se přemísťovat v rámci Malagy a jejího okolí.

Cestovat pěšky
Paseo del parque - MálagaMalaga je město přesně pro ty, kteří upřednostňují pěší chůzi. V historickém centru Malagy je vše umístěno tak, že je velmi snadné se od jedné pamětihodnosti ke druhé přesouvat pěšky. Muzeum Pabla Picassa, bouřlivý noční život a většina hotelů a dalšího ubytování jsou téměř na dosah ruky. Jen pár kroků uličkou podél aleje vzrostlých palem Vás bude dělit od krásné pláže La Malagueta.

Vlak (aneb jak se dostat ven z Malagy)
Vlaková doprava v Malaze a vůbec v celém Španělsku je součástí sítě systému RENFE, španělské železniční společnosti. V nedávné době přestavěné vlakové nádraží je umístěno na zadní straně obchodního centra EROSKI, ve kterém mohou cestující zakoupit své jízdenky na cestu do Sevilly, Madridu a do dalších destinací.

Toto nové malazské vlakové nádraží, jehož provoz byl zahájen v roce 2006, se jmenuje Vialia Maria Zambrana. V areálu vlakového nádraží, které se nachází v nejvíce obydlené oblasti Malagy, nejdete velké podzemní parkoviště, obchodní zónu pro volný čas a nákupy, se 102 komerčními prostory.

Na konci roku 2007 byl zahájen provoz linek vysokorychlostních vlaků společnosti Ave, na trati Cordoba-Malaga, které umožňují rychlé spojení mezi Madridem a Malagou.

Stanice metra se nachází v centru přímo vedle budovy hlavní pošty. Celý systém místního metra se skládá z pouho pouhé jedné trati, jejíž konečné stanice jsou Malaga a Fuengirola. Mezi těmito dvěma konečnými stanicemi je celkem 15 zastávek. Je to velmi dobrý způsob dopravy, díky kterému se dají vidět různá města, která se nacházejí mimo Malagu. Metro vyjíždí každých třicet minut každou hodinu, od 6:30 do 22:30.

Autobus
Autobuses de MálagaSíť městské autobusové dopravy v Malaze je velmi rozsáhlá a většina autobusových linek je v provozu od 6:45 do 23:00, ačkoliv některé z nich jezdí dokonce i mimo tento jízdní řád. V provozu jsou také 3 noční autobusy, které Vám pomohou dostat se domů poté co jste si pozdě večer dopřáli nějakou tu skleničku vína či piva. V sídle společnosti provozující síť městské autobusové dopravy se můžete infomovat o tratích jednotlivých autobusů, jízdních řádech a cenách jízdenek (a to jak ve španělštině, tak v angličtině). Většina z autobusů staví poblíž Alamedy v centru města. Jedna jízda autobusem stojí 1 Euro, zároveň je možné zakoupit si dlouhodobou jízdenku na 10 jízd za 5,90 Euro.

Z hlavního autobusového nádraží, které se nachází přímo za nákupním centrem EROSKI a popravé straně vlakového nádraží, vyjíždějí autobusy jak do měst a vesnic v blízkém okolí Malagy, tak i do ostatních významných měst nacházejících se mimo provincii Andalusie. Pro více informací prosím navštivte internetové stránky autobusového nádraží.

Taxi
Taxis de MálagaV Malaze jsou všechny vozy taxi služby opatřeny na předních dveřích příčným modrým pruhem a na střeše zeleným majáčkem s čísly 1-2-3. V případě, že je zelené světlo rozsvícené, nebo se rozsvítí nápis „volno“ na předním skle, znamená to, že taxi je volné a můžete si jej najmout.
Systém cen za taxi službu je dost komplikovaný, ale můžete očekávat, že za jízdu uvnitř města zaplatíte zhruba 5 Euro.Většina zajímavých věci je však tak blízko, že se spíše vyplatí jít pěšky.

 

Zpět nahoru

Další  

Upozornění: Snažili jsme se o uvedení co možná nejpřesnějších informací, ovšem v případě jakýchkoliv škod, ublížení na zdraví nebo potíží vzniklých v důsledku výše uvedených informací neneseme žádnou odpovědnost.

Malagainformation.com es un sitio web propiedad a empresa española Spanish & Internship Consultant S.L. Calle Miguel Bueno Lara, 8, 6-3. info@malagainformation.com, que está inscrita en el registro oficial de empresas de Málaga (Registro Mercantil) con el siguiente Cif y números de registro (Cif B92896588, Tomo 4437, Libro 3346, Folio 40).

 
Naučte se Španělsky ve Španělsku
    Kursy španelštiny ve Španelsku  


Plán města Malagy
 zvětšit 

 

Úvod | Historie města Malagy | Užitečné informace | Plány města Malagy | Počasí | Doprava | Noviny v Malaze

Památky v Malaze | Muzea v Malaze | Noční život v Malaze | Pláže v Malaze | Restaurace